טיפול בקמטי הבעה בעזרת בוטוקס / דיספורט

רבים מכירים את המושג בוטוקס אשר מוכר לנו ושגור בשפה המקצועית בכל הקשור לעולם הרפואה האסתטית. בוטוקס / דיספורט מיועדים לקמטים אשר מושפעים מתנועות השרירים במטרה להחליש אותם ובכך לשמר את מראה העור לאורך השנים.

בוטוקס דיספורט | בוטוקס שימושים נוספים | סיכונים אפשריים | דיספורט

 

טיפול בקמטי ההבעה? בוטוקס דיספורט!

כבר בשנות ה70 הבוטוקס נכנס לשימוש, אך באותה תקופה הוא טרם כיכב בתחום הרפואה הקוסמטית כפי שהוא כיום, אלא הוא בעיקר שימש עבור תיקוני פזילה. כיום ידוע שבוטוקס יעיל ביותר עבור טיפול בקמטי הבעה, קמטים שמופיעים בצדי העיניים, בעפעפיים התחתונות ואף בקמטים שמודגשים יתר על המידה במצח, בזווית הפה, בשפה העליונה ואף באזור הצוואר. יעילות החומר מושתתת על הרפיית השרירים, ולו כי הוא מכיל רעלן, ועל כן כל עוד נעשה בחומר שימוש מושכל, הרי שאיכויות הטיפול יחזיקו מעמד כ4 חודשים.

 

בוטוקס שימושים נוספים

לצד היתרונות הרבים שנוגעים לבוטוקס, יש לקחת בחשבון שהוא לא מתאים כטיפול בכול סוגי הקמטים, אלא הוא בעיקר מתאים עבור קמטים אשר מושפעים מתנועת השרירים. עם זאת, הבוטוקס גם יעיל עבור מגוון נדבכים נוספים בתחום הרפואה, ועל כן ניתן למצוא שהוא יעיל עבור בעיות מיגרנה ובעיית הזעת יתר מאזור בית השחי.

 

סיכונים אפשריים

לצד שורת היתרונות הארוכה אשר נוגעת לשימוש בבוטוקס, נציין שבתום הטיפול ייתכן שיצוצו שטפי דם מזערים לצד אדמומיות קלה, כאשר מקרים יותר נדירים עשויים להוביל להיחלשות השריר של העפעפיים העליונים ואף לשינוי לא רצוי בהבעת הפנים. עם זאת, מדובר במינוסים זניחים אשר מתרפים תוך זמן מהיר ביותר. כמו כן טוב לדעת שלצד מגוון טיפולים קוסמטיים, הרי שטיפול שכזה מאפשר חזרה מהירה לשגרה ואף לא צפויים כאבים, מלבד חוסר נוחות קלילה וזמנית.

 

דיספורט

חשוב להבהיר שטיפול מעין זה מצריך מעורבות של מנתח פלסטי, וזאת גם אם לא מדובר בניתוח. מדוע? כיוון שמדובר בהזרקה. אומנם ההזרקה אינה מסובכת, אך זאת נכון כל עוד בקיאים באנטומיה הגופנית ומחזיקים בכלים ייעודיים. עוד נציין שלצד מידע מרובה אודות בוטוקס, גם ניתן למצוא מידע מרובה אודות בוטוקס דיספורט. אי לכך נבהיר מהו ההבדל, למרות שהוא זניח. ובכן המונח בוטוקס מתייחס לשם המדף של הרעלן אשר מצוי בבוטוקס, ואילו המונח דיספורט מתייחס לשם המדף של התרופה שמכילה את החומר (מטעם חברת איפסן הצרפתית). מכאן שמדובר בשני נדבכים זהים אך שונים, שלא פעם משלימים האחד את השני במגוון טיפולים. 

 

מאמרים נוספים בתחום