למה יש שחור מתחת לעיניים?
הסיבות להופעת עיגולים שחורים מסביב לעיניים והפתרונות האפשריים לטשטושם

רבים מהאנשים מעל גיל עשרים וחמש עשויים לסבול ממראה של עיגולים שחורים מסביב לעיניים. אותם עיגולים אומנם אינם כואבים, אך הם כן מובילים למראה עייף באופן תמידי ואף למראה יותר זקן מהגיל האמתי. אי לכך רבים מבקשים לטפל בתופעה, אך לפני שניגע באופציות עבור שיטות הטיפול השונות, נדון למה יש עיגולים שחורים מסביב לעיניים.

למה יש עיגולים שחורים מסביב לעיניים | פתרונות לטשטוש עיגולים שחורים | הזרקת חומרי מילוי

 

הסיבות שמאחורי העיגולים השחורים

ובכן עיגולים שחורים מסביב לעיניים נובעים ממגוון סיבות, את הסיבה הראשית הינה איכות העור שבאזור העיניים, העור באזור מאוד דק וחסר שומן באופן יחסי לשאר אזורי הגוף ועל כן האזור יחסית יבש - עובדה שמבליטה את הוורידים שמתחת לפני השטח, והם אלו אשר אחראיים לגוון השחור. כמו כן יש סיבות נוספות, כגון אלרגיה בעור אשר מובילה לשפשוף מרובה, ובנוסף יש מגוון סיטואציית אשר מובילות את העור להיות יותר חיוור, כגון הצטננות, תקופת המחזור, עייפות יתר וההיריון. מלבד כל אלו, גם מדובר במבנה אנטומי של עיניים שקועות, בחשיפה ממושכת לשמש, חוסר בשתיית נוזלים ואף ייתכן שסובלים מבעיית פיגמנטציה.

 

שורת פתרונות לטשטוש עיגולים שחורים

לצד שלל הסיבות הרבות, גם ניתן למצוא מגוון פתרונות, כגון הקפדה על שעות שינה מספקות, תזונה עשירה בוויטמינים, הגנה מפני השמש ואך שורת תרופות סבתא, כגון הנחת פרוסות של מלפפון, שימוש במיץ תפוחי אדמה, שימוש במיץ עגבניות מעורב עם לימון, שימוש במי ורדים, שימוש בשמן שקדים ועוד.

 

שימוש בחומר מילוי

לצד שלל שיטות טבעיות, גם טוב להכיר שיטות יותק קונבנציונליות אשר מושתתות על חומרי מילוי, ולו על מנת למנוע מהוורידים שמתחת לפני העור לבלוט ולהכהות את כלל האזור. את המילוי לא מבצעים באמצעות מחט (כמו בלא מעט מקרים אחרים), אלא באמצעות צינורית זעירה ייעודית בעלת קצה מעוגל, וזאת על מנת למנוע פגיעה ברקמה העדינה ואף על מנת למנוע שטפי דם. שיטה זו אומנם מעט פולשנית, אך יחד עם זאת היא אינה כרוכה בתחושת כאב, ואילו התוצאות המתקבלות הן יחסית מידיות, כאשר כמעט ולא צפויים סיבוכים. מכאן שהמידע קיים וכל אחד מוזמן לבחור את השיטה שנכונה עבורו.

 

מאמרים נוספים בתחום